
Poznaj nas
CMC Poland to największy pracodawca w powiecie zawierciańskim. Do 2030 roku będziemy potrzebować ok. 600 nowych pracowników, gdzie 80% naszego zapotrzebowania to pracownicy ze średnim wykształceniem technicznym. Dlatego od kilku już lat, czynnie włączamy się w tworzenie klas patronackich w lokalnych technikach. Absolwenci wszystkich kierunków patronackich mogą podjąć pracę w CMC Poland bezpośrednio po zakończeniu technikum. W naszym zespole pracuje już 19 absolwentów klas patronackich rocznika 2019 i 2020. Uczniom, po ukończeniu technikum, proponujemy rozwój zawodowy i wynagrodzenie zasadnicze w wysokości powyżej 4 tys. zł brutto oraz liczne dodatki i benefity. Średnie wynagrodzenie w CMC Poland kształtuje się na poziomie 7,3 tys. zł brutto.
Wybierz zawód dla siebie i zarabiaj po ukończeniu technikum dobre pieniądze w Zawierciu.
Prezes CMC Poland Jerzy Kozicz
Nasza historia w skrócie
Firma założona w roku 1915 w USA
Główna siedziba CMC – Irving w stanie Texas
Poza USA CMC działa w Australii, Chinach, Europie: Polsce, Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, Czechach i Słowacji
Zatrudnienie w CMC na całym świecie – ok. 12 000 osób
Globalna firma zajmująca się głównie:
- Recyklingiem – przetwarzamy około 4 mln ton złomu żelaznego i nieżelaznego rocznie, w zakładach zlokalizowanych w USA, Europie i Azji.
- Produkcją stali – posiadamy zaawansowane technologicznie huty w 9 lokalizacjach w USA i w Polsce – huta w Zawierciu. CMC jest trzecim największym producentem wyrobów długich w USA i drugim największym w Polsce.
- Przetwórstwem stali – dysponujemy mocami produkcyjnymi na poziomie 2 mln ton rocznie, działamy w niemal 90 miejscach w USA i w 4 w Polsce. Obsługujemy wszelkiego rodzaju inwestycje prywatne i publiczne, realizujemy dostawy na potrzeby rozbudowy infrastruktury czy branży energetycznej.


CMC w Zawierciu
CMCP jest drugim co do wielkości producentem wyrobów stalowych w Polsce.
Huta wytwarza głównie: pręty zbrojeniowe żebrowane, pręty okrągłe, płaskowniki, walcówkę przemysłową i jakościową.
Zakłady produkcyjne CMC należą do najbardziej nowoczesnych i wydajnych na świecie:
- Od 2014 roku w hucie w Zawierciu pracuje nowoczesny elektryczny piec łukowy, w którym jako wsad stosuje się złom stalowy (to najbardziej przyjazna dla środowiska technologia produkcji stali)
- W 2016 roku zmodernizowane zostało urządzenie do Ciągłego Odlewania Stali (COS)
- Produkcja oparta jest o nowoczesne linie walcownicze.