CMC Poland

Poznaj nas

CMC Poland to największy pracodawca w powiecie zawierciańskim. W ciągu najbliższych 10 lat będziemy potrzebować około 1000 nowych pracowników. W 80% potrzebujemy ludzi ze średnim wykształceniem technicznym. Dlatego włączamy się w tworzenie klas patronackich w zawierciańskich technikach. Pierwsza taka klasa o kierunku technik – mechanik w tym roku kończy naukę. 11 jej absolwentów dostanie od nas oferty zatrudnienia z pensją w wysokości ponad 4 tys. zł brutto łącznie. Średnie wynagrodzenie w CMC Poland wynosi łącznie 7,3 tys. zł brutto. Wybierz zawód dla siebie i zarabiaj po ukończeniu technikum naprawdę dobre pieniądze w Zawierciu.

Prezes CMC Poland Jerzy Kozicz

Nasza historia w skrócie

Firma założona w roku 1915 w USA

Główna siedziba CMC – Irving w stanie Texas

Poza USA CMC działa w Australii, Chinach, Europie: Polsce, Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, Czechach i Słowacji

Zatrudnienie w CMC na całym świecie – ok. 12 000 osób

Globalna firma zajmująca się głównie:

  • Recyklingiem – przetwarzamy około 4 mln ton złomu żelaznego i nieżelaznego rocznie, w zakładach zlokalizowanych w USA, Europie i Azji.
  • Produkcją stali – posiadamy zaawansowane technologicznie huty w 9 lokalizacjach w USA i w Polsce – huta w Zawierciu. CMC jest trzecim największym producentem wyrobów długich w USA i drugim największym w Polsce.
  • Przetwórstwem stali – dysponujemy mocami produkcyjnymi na poziomie 2 mln ton rocznie, działamy w niemal 90 miejscach w USA i w 4 w Polsce. Obsługujemy wszelkiego rodzaju inwestycje prywatne i publiczne, realizujemy dostawy na potrzeby rozbudowy infrastruktury czy branży energetycznej.

CMC w Zawierciu

CMCP jest drugim co do wielkości producentem wyrobów stalowych w Polsce.

Huta wytwarza głównie: pręty zbrojeniowe żebrowane, pręty okrągłe, płaskowniki, walcówkę przemysłową i jakościową.

Zakłady produkcyjne CMC należą do najbardziej nowoczesnych i wydajnych na świecie:

  • Od 2014 roku w hucie w Zawierciu pracuje nowoczesny elektryczny piec łukowy, w którym jako wsad stosuje się złom stalowy (to najbardziej przyjazna dla środowiska technologia produkcji stali)
  • W 2016 roku zmodernizowane zostało urządzenie do Ciągłego Odlewania Stali (COS)
  • Produkcja oparta jest o nowoczesne linie walcownicze.