Poznaj nas
CMC oraz jej spółki zależne wytwarzają, przetwarzają i sprzedają produkty stalowe i metalowe, materiały powiązane i usługi poprzez sieć zakładów obejmujących siedem hut stali z piecami elektrycznymi oraz dwie huty z piecami elektrycznymi wykorzystujące nowoczesną technologię odlewania i walcowania stali w jednym ciągu technologicznym, walcownię przerobu wtórnego, zakłady prefabrykacji stali, magazyny wyrobów konstrukcyjnych oraz lokalizacje zajmujące się recyklingiem w USA oraz w Polsce. CMC jest również wiodącym globalnym dostawcą innowacyjnych rozwiązań z zakresu zbrojenia gruntu i wzmacniania podłoża, które są sprzedawane na rynki krajowe w ponad 80 krajach w formie dwóch głównych linii produktów jakimi są georuszty oraz systemy stabilizacji gruntu.
CMC z siedzibą w Stanach Zjednoczonych jest notowana na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych i zatrudnia około 13 500 pracowników na całym świecie, w tym ponad 2 850 w Polsce. Główną siedzibą spółki w Polsce jest Zawiercie, w którym zlokalizowana jest huta stali.
HISTORIA CMC W SKRÓCIE
Historia CMC to wspaniała podróż, która trwa już ponad wiek. Jest to niesamowita opowieść o zakładach złomowych i hutach stali. Jest to historia ciężkiej pracy osób zaangażowanych w produkcję stali, jak również liderów, którzy zarządzali z pasją, jest to opowieść o ciągłym rozwoju To również przykład postępowania w zgodzie z podstawowymi zasadami- obsługa klientów na najwyższym poziomie, działanie z rzetelnością, gdzie bezpieczeństwo stanowi priorytet, dostarczanie wartości naszym akcjonariuszom oraz wspieranie społeczności lokalnych, w których pracujemy i żyjemy- które to zasady, zapewniły fundament do osiągniecia wyjątkowego sukcesu. Począwszy od jednego placu złomowego w Dallas, CMC rozwinęła się w ogromną spółkę, obecną w rankingu Fortune 500. Spółka, dysponując setkami lokalizacji i zatrudniając około 13 500 pracowników, obsługuje klientów na całym świecie.
CMC w Polsce
W Polsce firma CMC obecna jest od 3 grudnia 2003 r., kiedy przejęła udziały w Hucie Zawiercie S.A. – obecnie CMC Poland Sp. z o.o. Jesteśmy jednym z liderów innowacyjności w przemyśle metalurgicznym oraz jednym z największych producentów wyrobów stalowych w Polsce. Produkujemy wyroby gorącowalcowane długie w oparciu o wsad pochodzący z własnej stalowni elektrycznej, dla której podstawowym surowcem do przetapiania jest złom stalowy pochodzący z recyklingu. Dobrą markę naszych produktów gwarantuje ponad 120 lat doświadczenia i tradycji oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie produkcji, ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy. Dzisiaj w całej Polsce zatrudniamy ponad 2850 pracowników.
Jesteśmy tutaj:
- Główna siedziba w Zawierciu – Pion Handlowy, Personalny, Prawny, Finansowy, IT, Logistyka, BHP oraz Kontrola Jakości,
- Huta i Strzępiarka złomu w Zawierciu,
- Zakłady Złomowe dostarczające złom do naszej zawierciańskiej huty – zlokalizowane w 12 miejscach w całej Polsce,
- Zbrojarnie w Zawierciu, Żyrardowie, Rzeszowie, zajmujące się przetwórstwem stali
- Zakład produkujący siatki zbrojeniowe w Zawierciu i Dąbrowie Górniczej
- Biuro Projektów Konstrukcji Żelbetowych w Katowicach
- Finansowe Centrum Usług Wspólnych w Katowicach
DLACZEGO KSZTAŁCENIE DUALNE W CMC POLAND?
CMC Poland to największy pracodawca w powiecie zawierciańskim, 80% przyszłego zapotrzebowania na kadrę to pracownicy ze średnim wykształceniem technicznym. Kształcenie dualne daje ogromne korzyści zarówno kształcącej się młodzieży, jak i pracodawcom, którzy mają czynny wpływ na jakość i doświadczenia ścieżki edukacyjnej pokolenia, które niebawem wkroczy na rynek pracy. Współpracujemy z lokalnymi technikami w ramach dualnego systemu kształcenia, organizując w roku szkolnym zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe dla uczniów na naszych wydziałach produkcyjnych oraz w obszarze logistyki. Nasze szkoły partnerskie to:
- ZS im. gen. J. Bema w Zawierciu – klasa o profilu Technik mechanik oraz Technik elektryk
- ZS im. S. Staszica w Zawierciu – klasa o profilu Technik mechatronik oraz Technik przemysłu metalurgicznego
- ZS im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach – klasa o profilu Technik transportu kolejowego oraz klasa o profilu Technik elektroenergetyk transportu szynowego