Wybrałem zawodówkę

Uczęszczałem do szkoły zawodowej. Zdecydowałem się na nią, ponieważ po jej zakończeniu od razu miałem zawód, mogłem podjąć pracę. Nie musiałem iść do dodatkowej szkoły bądź na studia.

Zawód elektromechanik

Uczyłem się w Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Józefa Bema w Zawierciu na kierunku elektromechanik pojazdów samochodowych.

Postrzeganie jest takie samo

W porównaniu do znajomych, którzy wybrali naukę w liceum w ogóle nie czułem się inaczej. Absolutnie nie, nikt nie patrzył na mnie przez to gorzej.

Wolałem dobrą pracę niż studia

Nie odczułem potrzeby, by kontynuować naukę, wolałem zacząć dobrą pracę i móc się samemu utrzymywać, odciążyć rodziców. Pójść na studia mogę w każdej chwili, a dobrą pracę znaleźć jest gorzej, wolę się jej trzymać.

Ofert pracy jest dużo

Dużo jest ofert pracy dla ludzi z zawodem technicznym. Często je widzę, znajomi też o nich opowiadają. Jeśli ma się chęci do pracy to według mnie po technikum można znaleźć na naszym lokalnym rynku ofertę wartą uwagi.

Dlaczego CMC Poland?

Podjąłem pracę w CMC, ponieważ jest to firma z zasadami, wychodząca na przeciw potrzebom pracowników, zapewniająca wiele udogodnień dla nas, pracowników. Pracując tu, czuję się pewnie, nie muszę martwić się o to, czy za tydzień będzie tu dla mnie miejsce. Poza tym atmosfera jest bardzo w porządku, prawie wszyscy się znamy, na co dzień również się kolegujemy ze sobą, poza pracą. Jest sporo osób z większym doświadczeniem zawodowym ode mnie i dzięki temu mogę się od nich wiele nauczyć, co jest dla mnie dużym plusem. W każdej sytuacji zawsze znajdę kogoś, kto mi pomoże, a to jest według mnie najważniejsze.

Tu praca się opłaca

Jestem bardzo zadowolony z zarobków, jak i również z różnego rodzaju dodatkowych profitów. Dzięki tym zarobkom mogę spokojnie żyć i nie martwić się czy starczy mi do następnej wypłaty. Moim zdaniem CMC to najlepszy pracodawca w naszej okolicy. Wystarczy spojrzeć, ile ludzi tu pracuje, każdy zna kogoś tu pracującego. Takie warunki  jak CMC oferuje naprawdę ciężko znaleźć w innych firmach.

Mogę realizować swoje pasje

Moim głównym zainteresowaniem są samochody. Od zawsze się nimi interesowałem, dużo o nich czytam i oglądam różne programy. W praktyce lubię przy nich „grzebać”, staram się samemu naprawiać swój samochód. Dodatkowo interesuję się sportem, regularnie uczęszczam na siłownię.

Dlaczego technikum daje więcej?

Wybór technikum to dobry wybór i na pewno ten, kto go dokona nie będzie żałował. Przede wszystkim daje dwie możliwości po zakończeniu nauki: można albo iść na studia albo podjąć pracę. Po drugie istnieje możliwość znalezienia fajnej pracy, jaka jest właśnie w CMC.