Mechatronika – to mnie interesuje

Dla mnie, najważniejszym powodem wyboru technikum była chęć zdobycia wiedzy z zakresu, który mnie interesuje. Uczyłem się w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica, potocznie zwanym “hutnikiem” na kierunku technik mechatronik.

Technikum nie jest gorsze niż liceum

Moim zdaniem nie ma takich zależności czy liceum czy technikum jest lepsze. Przy wyborze szkoły średniej trzeba przeanalizować wszystkie zalety, jak i wady danego typu szkoły. Zachęcam wszystkich zainteresowanych do brania udziału w dniach otwartych, aby sami przekonali się czy w danej szkole będą się dobrze czuli.

Zrezygnowałem ze studiów

W moim przypadku pierwszym wyborem po ukończeniu technikum były studia. Uczyłem się na Politechnice Śląskiej na Wydziale Automatyki i Robotyki. Mimo uzyskania wymaganych ECTSów postanowiłem rzucić naukę po pierwszym semestrze. Czułem się tam dobrze, ale dla mnie było to zbyt monotonne. Postanowiłem zająć się czymś ciekawszym, a studia zamierzam podjąć zaocznie- jest to tylko jedna z dróg zdobywania wiedzy, w dodatku mało efektywna. Sama wiedza to za mało do podjęcia pracy i zarabiania, ważniejsze są umiejętności.

Pracy nie brakuje

Dla osób z zawodem pracy nie brakuje. Zwłaszcza dla ludzi z wykształceniem technicznym. To oczywiście zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja, branża czy oczekiwania kandydata.

Skoro nie studia to praca

Uważam, że nie pracuje się dla przyjemności, a z przyjemnością i właśnie tak mogę określić pracę w CMC Poland. To codzienne wyzwania sprawiają, że praca tutaj jest ciekawa i powoduje, że chce się do niej przychodzić.

Jesteśmy jedną drużyną

Atmosfera w CMC Poland jest zdecydowanie dobra. Początkowo krępowało mnie, że jestem najmłodszy wśród osób, z którymi pracuję. Teraz wiem, że- jak w sporcie- jesteśmy jedną drużyną i od naszej współpracy zależy czy będzie się nam dobrze i bezpiecznie pracowało. A jeśli chodzi o zarobki, to w kontekście ostatnich wydarzeń w Polsce, najlepszym określeniem będzie stwierdzenie, że strajkować nie trzeba.

Jeden z najlepszych pracodawców

Myślę, że CMC Poland to jeden z lepszych pracodawców. Nie słyszałem nigdy złego zdania o CMC, jest to największy zakład w okolicy, co gwarantuje stabilne i przejrzyste warunki zatrudnienia. Jeśli ktoś odchodzi, to na emeryturę, a rotacja pracowników jest znikoma. Zresztą wpisując w wyszukiwarkę fazę “CMC Poland” pierwsza podpowiedź to “praca”.

Czy masz wybrać technikum?

Nic na siłę! Raz jeszcze zachęcam do uczestniczenia w dniach otwartych. Myślę, że nikt z Was jeśli wybierze odpowiednie dla siebie technikum i profil nauki nie będzie rozczarowany. Ale nie bójcie się też próbować- źle czujesz się w technikum, przepisz się do liceum. Nie czujesz się dobrze w liceum, przepisz się do technikum. Technikum – nie gryzie, braki nadrobisz. Liczą się chęci i Twoje zaangażowanie, serio!