Dlaczego technikum?

Wybrałem technikum, ponieważ chciałem od razu po szkole podjąć pracę w zawodzie.

Technik elektryk

Uczyłem się w technikum im.prof. Romana Gostkowskiego w Łazach na kierunku technik elektryk.

Lepsze niż liceum

Uważam, że technikum jest lepsze niż liceum, ponieważ mogłem iść tym samym programem nauczania, co koledzy licealiści, a dodatkowo zdobywać wiedzę z przedmiotów technicznych i przygotować się odpowiednio do zawodu, jaki teraz wykonuję. Technikum daje maturę i zawód. Jest to dla mnie najlepsze rozwiązanie, ponieważ mając dyplom technika i zdaną maturę mogę pracować od razu po ukończeniu szkoły i podjąć studia.

Wynagrodzenie i atmosfera

Ja podjąłem pracę w CMC, ponieważ jest to chyba jedyna firma z godną płacą w Zawierciu. Wysokość wynagrodzenia dla absolwenta technikum zaraz po szkole jest zadowalająca. Atmosfera pracy jest tutaj przyjazna, każdy w miarę możliwości sobie wzajemnie pomaga. Jestem bardzo zadowolony z zarobków w CMC a dodatkowo oferowany jest dla pracowników dobry „socjal”,  czyli różne wycieczki, wczasy, karty Multisport i wiele innych.

Mam czas na swoje zainteresowania

Moim głównym zainteresowaniem jest motoryzacja. Pracując 8 godzin dziennie mogę po pracy zająć się czymś innym, np. „pogrzebać” sobie przy samochodach lub wybrać się na wycieczkę motocyklową.

Jeśli się wahasz

Jeżeli zastanawiasz się, jaką szkołę średnią wybrać, polecam technikum lokalne. Masz zagwarantowane zatrudnienie oraz możliwość kontynuowania nauki na studiach, a jak wiadomo przemysł szuka pracowników.